0
  • Нема производи во кошничка
0
  • Нема производи во кошничка

Производи

monday.mk | Онлајн продавница > SENCOR Соковник SJE 741SS

SENCOR Соковник SJE 741SS

2690 ден

SKU: 17631 Категории: , , Ознака:

Нема на залиха

Опис

Опис

Соковник со висококвалитетно куќиште од inox
Моќност на моторот (max): 400 W
Голем отвор за ставање на цело овошје (65mm Ø)
Прави сок од јаболка , моркови и др. овошја , зеленчуци, без нивно претходно ситнење
Одлив на сокот низ отвор
2 степени на сила (0-1-(11000 вртежи/мин)-2-(13000 втрежи/мин) за меко или тврдо овошје
Заклучување со безбедносен прекинувач
Едноставен за чистење : сите делови се мијат во машина за садови
Висока стабилност заради гумените нозе
Автоматско исфрлање на густишот
Голема , одстранива посуда за густиш 1,2 л
Тројна заштита
Лесно чистење
Соковникот почнува да работи само ако е правилно наместен
Автоматско исклучување во случај на отварање на капакот
Автоматско исклучување во случај на прегрејување
Простор за скадирање на кабелот
2 години гаранција

0