0
  • Нема производи во кошничка
0
  • Нема производи во кошничка

Производи

monday.mk | Онлајн продавница > SENCOR Прочистувач на воздух SHA 8400WH

SENCOR Прочистувач на воздух SHA 8400WH

8500 ден

Нема на залиха

Опис

Опис

Елегантно и ефикасно решение за подобрување на квалитетот на воздухот во домот
3-чекори филтрација која обезбедува највисока можна ефикасност
– Филтер за прилив: ги фаќа крупните честички на прав и алергените
– Јаглероден филтер: апсорбира формалдехид, бензен и други штетни гасови
– HEPA филтер: фаќа честички од прав, чад, гасови и други алергиски честички
Погоден за прочистување на 20-40м2
3 брзини на чистење
Автоматскиот тајмер за исклучување може да се постави на 2, 4 и 8 часа
Лесен за замена на филтерот
Времетраење на УВ лампата: 20.000 часа (повеќе од 5 години со стандардна работа)
Ниво на бучава: 30 dB (A) (спална соба), 40 dB (A) (тивка градина), 50 dB (A) (шума)
Влезна моќност: 55 W
Димензии (ширина × длабочина × висина): 324 × 162 × 409 mm
2 години гаранција

0