0
  • Нема производи во кошничка
0
  • Нема производи во кошничка

Производи

monday.mk | Онлајн продавница > SENCOR Апарат за леб SBR 1031WH

SENCOR Апарат за леб SBR 1031WH

4390 ден

Нема на залиха

Опис

Опис

Боја : бела
Моќност на грејачот: 480-580 W
Број на oднапред дефинирани програми: 12
Целосна автоматска подготовка на леб во сите фази (месење,стасување,печење)
Капацитет на добиен леб од : 450 gr / 700 gr / 900 gr.
Максимален капацитет : 900 gr.
Голем прозорец за преглед на моменталната функција на апаратот
Опција за избор на различни нивоа на испеченост на лебот: 2 опции
Функција за брзо печење :90 минути
Можност до 1 час да се одржи топлина
Функција за подготовка на џем и слатко
Функција за подготовка на јогурт
Специјална програма за месење на тесто(пица,кифли итн.)
Нелеплив сад од кој лесно се вади лебот и лесно се чисти
Една маталка за месење
Одложен старт до 10 часа
Звучен сигнал кој подсетува кога да се додаде овошјето или јаткасти плодови
Син дисплеј кој го прикажува преостанатото време на печење
Двојно изолирана пластика за идеална температура додека тестото стасува и се пече
Додатоци : рецепти,мерилица и лажица за мерење,додаток за вадење на маталката од лебот
Тежина:4,2 кг
Димензии(ШхДхВ): 276x280x320(mm)
2 години гаранција

0