0
  • Нема производи во кошничка
0
  • Нема производи во кошничка

Производи

monday.mk | Онлајн продавница > ISKRA Грбен бензински тример за трева BG-TU520

ISKRA Грбен бензински тример за трева BG-TU520

11590 ден

SKU: 3830042565666 Категории: , , Ознака:

Нема на залиха

Опис

Опис

Грбен тример за трева, со удобни меки прерамки
Комбинација од два режими на работа, која ќе им овозможи ефикасно управување
1,4 kW двотактен мотор со зафатнина од 51,7 cm3
Се користи со зафат на двете раце, што ќе ви обезбеди удобна работа.
Се носи на грб, со систем на закопчување, и изолација против вибрации

За подолга и непрекината работа опремен е со резервоар од 1,2 литар гориво
Карактеристики на производот:
Волумен (Јачина на мотор): 51.7cm3
Јачина: 1,4 kW
Број на вртежи на мотор: глава со конец: 6525min-1 ; глава со сечило: 6900min-1
Тип на моторот: двотактен
Капацитет на гориво: 1,2L
Должина за палица на косење: 1500 mm
Тип на рачка: дворачна
Глава со конец: ø 430 mm
Глава со сечило: ø 255 mm
2 години гаранција

0