0
  • Нема производи во кошничка
0
  • Нема производи во кошничка

Производи

monday.mk | Онлајн продавница > ISKRA Бензиска косилка за трева HG53SMH-MA190 со YAMAHA Мотор

ISKRA Бензиска косилка за трева HG53SMH-MA190 со YAMAHA Мотор

28990 ден

SKU: 3830042565567 Категории: , , Ознака:

Нема на залиха

Опис

Опис

Косилката Iskra HG53SMH-MA190 има 4-тактен мотор, капацитет на моторот од 189 cc, должина на сечење 53 см, погоден за тревни површини до 1.800 m².

Капацитетот на тревната кошница е 62 литри, косачката нуди 8 позиции за прилагодување на височината (централно), помеѓу 20 и 75 мм. Предните тркала се 178 mm, задните 254 mm.

Ладењето на моторот е воздушно, косилката има моќност од 3,5 kW. Волуменот на резервоарот за гориво е 1 литар, за масло 0,6 литри.

Волумен на моторот: 189 cm3
Моќност: 3,5 kW (4,7 KM)
Брзина на празен од: 3000 вртежи во минута
Тип на мотор: четиритактен (Yamaha)
Мотор со воздушно ладење
Капацитет на резервоарот за гориво: 1 L
Капацитет на резервоарот за масло: 0,6 L
Прилагодлива висина на сечење: 20-75 mm
8 позиции за прилагодување на височината (во средината)
Максимална ширина на сечење: 530 мм (21 “)
Тркала: предна 178 мм (7 “); задна 254 мм (10”)
Волумен на кошница со трева: 62 L
За тревни површини до: 1800 m²
2 години гаранција

0