0
  • Нема производи во кошничка
0
  • Нема производи во кошничка

Производи

monday.mk | Онлајн продавница > ISKRA Бензиски сврдел LDE-520A

ISKRA Бензиски сврдел LDE-520A

14490 ден

SKU: 3830042564645 Категории: , Ознака:

Нема на залиха

Опис

Опис

Моќен, лесен, пренослив бензиски сврдел за отварање дупки во секоја полутврда површина
Моќност на моторот: 1,45 kW
Работна брзина на моторот: 7500 вртежи во минута
Мотор капацитет: 52 cm3
Модел на мотор: LD1E44F-5, 2-тактен
Тип мотор: едноцилиндер, со воздушно ладење
Обратна брзина: 0-270 вртежи во минута
Капацитет на гориво: 1200 ml
Макс. дијаметар на бургија: Φ300 mm
Должина на бургија: 650 mm
Вклучувајќи вретено: Φ100 mm, Φ150 mm, Φ200 mm
Димензии на амбалажата (mm): 1180 (D) x 360 (W) x 280 (V)
Нето тежина: 10 kg
Бруто тежина: 16,8 kg
2 години гаранција

0