0
  • Нема производи во кошничка
0
  • Нема производи во кошничка

Производи

monday.mk | Онлајн продавница > ISKRA Бензинска ножица за жива ограда XY HT260B

ISKRA Бензинска ножица за жива ограда XY HT260B

9490 ден

SKU: 3830042560258  Категории: , , Ознака:

Нема на залиха

Опис

Опис

Волумен на моторот: 25,4 см3
Тип на моторот: HT260B (LD1E34F) двотактен
Воздушно ладење на моторот
Моќност: 0,75 kW
Брзина во празно: 3000 вртежи во минута
Брзина на моторот без оптоварување: 7500 вртежи во минута
Ширина на сечење (максимум): Ø 23 мм (0,9 ”)
Должина на сечило: 560 mm (22 ”)
Должина на мечот: 600 мм (23,6 ”)
Капацитет на резервоарот за гориво: 0,5 l
Прилагодлива рачка: 90 степени лево / десно
Димензии на пакувањето (во мм): 1070 (L) x 240 (W) x 215 (H)
Нето тежина: 5,5 kg
Бруто тежина: 6,5 kg
2 години гаранција

0