0
  • Нема производи во кошничка
0
  • Нема производи во кошничка

Производи

IKEA TVETO Чадор

2290 ден

SKU: 804.688.57 Категорија: Ознака:

Нема на залиха

Опис

Опис

Должина: 180 cm
Ширина: 145 cm
Рачка, дијаметар: 32 mm
Мин. висина: 150 cm
Макс. висина: 220 cm
Материјал: ткаенина,100% полиестер, жици, челик, полиестерски премаз во прав
Боја: крем
UV заштита од сонце 25%
Ткаенината обезбедува многу добра UV заштита бидејќи има UPF (УВ-фактор на заштита) од 25+, што значи дека блокира 96% од УВ зрачењето
Овој чадор можете да го поставите рамно на ѕид или на балконска ограда, така што ќе заземе многу малку простор, што го прави совршен за мал простор како што е балкон
Основата на чадорот се продава одделно

0