0
  • Нема производи во кошничка
0
  • Нема производи во кошничка

Производи

monday.mk | Онлајн продавница > DE LONGHI Кафемат ECAM 21.117.SB

DE LONGHI Кафемат ECAM 21.117.SB

24990 ден

SKU: 13142-1 Категории: , , Ознака:

Нема на залиха

Опис

Опис

Елегантен надворешен финиш во сребрена боја со црни детали
Контролна плоча со икони
Потполно автоматски апарат за правење на еспресо и капучино
Подесување на количината на кафе и количината на водата и константна температура на кафето
Изберете помеѓу кратко, средно, или долго , јако или екстра блага арома , уживајте во врела, топло или млако кафе зависно од температурата
Интегриран одстранувачки млин за кафе со 13 подесувања на крупноста на кафето
Moжност на меморирање на функцијата мое кафе
Работи со мелено како и со немелено кафе
“Cappuccino Sistem -систем кој :меша пара, воздух , млеко и прави богата крема за капучино
Подесива висина на левакот за кафе за различни шољи ( од 86 до 142 см)
Автоматско исклучување
Бројач на направените кафиња
Електронски термостат за пареа и за еспресо
Подесувачко испуштање на пареата
Прекинувач со индикаторска сијаличка
Термо блог грејач за греење на водата за припремање на врело кафе
Одвоив прозирен резервоар за вода (1,8л)
Сад за собирање на водата за капење
Stand by функција
Eco Energy saving-заштеда на електрична енергија
Eco Sleep Mode- програмирање на апаратот да се се исклучи од 15 мин.до 3 часа по неговата последна употреба
Автоматски програми за плакнење и одстранување на каменецот
Загревање на шољите
Филтер за омeкнување на водата
Пумпа со притисок 15Bar
Тежина 9 кг
Приклучна сила: 1450 W
Димензии 351x238x430(mm)
2 години гаранција

0